Czym kierować się przy wyborze szafki RTV z litego drewna dębowego?

szafka RTV dębowaDrewno jest surowcem absolutnie wyjątkowym. Występujące na nim naturalne linie, usłojenie i wybarwienia czynią każdy fragment materiału niepowtarzalnym. Właśnie dlatego wykonane z tego tworzywa meble od zawsze uważane były za synonim dobrego smaku oraz wysokiej jakości. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się szafkom pod telewizor z litego drewna, które bez dwóch zdań są synonimem reprezentacyjnego wyposażenia, z uwagi na swoją obecność w centrum niemal każdego salonu. Wybór odpowiedniego modelu może być jednak wyzwaniem, szczególnie obecnie, gdy na rynku dostępnych jest tak wiele różnych rodzajów, wykończeń i stylów. Z tego względu przygotowaliśmy zestawienie kilku kluczowych czynników, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze wymarzonej szafki RTV z litego drewna dębowego. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Drewno dębowe jako rodzaj użytego surowca

Nikogo nie powinien zaskoczyć fakt, że rodzaj drewna, z którego wykonana będzie szafka, ma ogromny wpływ nie tylko na jej wygląd, ale również na trwałość oraz końcową wycenę. Do najpopularniejszych modeli zaliczamy oczywiście szafki RTV dębowe. Dąb to jeden z lepszych materiałów do tworzenia konstrukcji mebli i wykończeń wnętrz. Cechuje go niezwykła wytrzymałość oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne. Temperatura i wilgoć również nie sprawiają większego problemu dla tego rodzaju drewna. Dodatkowo można śmiało stwierdzić, że jest ono w pewien sposób uniwersalne, ponieważ może być bielone lub malowane, dopasowując się do dowolnego stylu aranżacyjnego. Wszystkie te cechy sprawiają, że szafki dębowe pod telewizor nawet po wielu latach intensywnego użytkowania zachowają swoje naturalne piękno.

szafki RTV dębowe

Dąb w różnych aranżacjach wnętrz

Niezaprzeczalnie styl wybranej szafki RTV powinien harmonizować z resztą wnętrza. Jak wyżej wspomnieliśmy, drewno dębowe, dzięki swojej uniwersalności i możliwości wybarwienia, doskonale wpisze się w różnorodne style aranżacyjne.

  • Przykładowo do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym dobrze jest wybierać szafki o ciemniejszym odcieniu drewna ze zdobieniami.
  • W nowoczesnych aranżacjach najlepiej będą prezentować się jasne, bielone szafki z metalu i drewna.
  • W stylu skandynawskim naturalne, niebarwione drewno dębowe doda nieco ciepła oraz przytulności, harmonizując z jasnymi kolorami ścian, a także prostymi formami pozostałych mebli.
  • Szafki pod telewizor dębowe wspaniale zdadzą egzamin także w aranżacji rustykalnej. Będą tu pożądane szczególnie dobrze widoczne słoje i surowa struktura dębu, które to idealnie komponują się z naturalnymi materiałami. Szafka RTV w stylu rustykalnym to doskonały wybór dla osób ceniących naturalne materiały oraz autentyczny charakter wnętrza.

Bez względu na styl aranżacyjny najbliższy Twojemu sercu szafki pod telewizor z litego drewna będą stanowić niezwykle elegancki akcent w pomieszczeniu.

dębowa szafka RTV

Jak ocenić jakość wykonania szafki RTV z drewna dębowego?

Ocena jakości wykonania szafki RTV z drewna dębowego wymaga zwrócenia uwagi na kilka kluczowych aspektów. Przede wszystkim należy przyjrzeć się wykończeniu powierzchni – drewno powinno być gładkie, pozbawione drzazg, nierówności i przebarwień. Istotnym czynnikiem są także wszelkie łączenia – solidne, dobrze dopasowane elementy konstrukcyjne świadczą o wysokiej jakości wykonania.

Przed zakupem dębowego mebla warto również sprawdzić, czy zawiasy i prowadnice zostały odpowiednio zamocowane, a także, czy działają płynnie. Należy też przetestować stabilność mebla – szafka musi stać równo na podłożu, bez chwiania się. Dodatkowo wnętrze szafki, czyli półki oraz szuflady, powinno być równie starannie wykonane, z taki samym wykończeniem co zewnętrzne powierzchnie.

Wybór szafki dębowej pod telewizor będzie strzałem w dziesiątkę, jeśli przy okazji aranżacji swojego wnętrza stawiasz na wysoką estetykę i taką samą jakość wykonania. Dąb jest bowiem drewnem niesamowicie trwałym, odpornym na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, poza tym ponadczasowo pięknym. Dodatkowo stanowi materiał uniwersalny, który możesz dopasować zarówno do wnętrz w stylu nowoczesnym, jak i rustykalnym. Należy jednak pamiętać, że drewno dębowe wymaga odpowiedniej konserwacji oraz pielęgnacji, aby cieszyło oczy jak najdłużej. Jeśli więc szukasz materiału, z którego powstają prawdziwe meble „z duszą”, dąb będzie zawsze idealnym wyborem.

Shopping Cart
Scroll to Top