Czy meble drewniane są szkodliwe?

W środowisku, w którym żyjemy, jest coraz więcej szkodliwych materiałów oraz chemikaliów. Wiele mebli wytwarzanych jest przy użyciu substancji, które nie są obojętne dla organizmu. Wyjątkiem są meble drewniane. Dlaczego? Drewno to naturalny surowiec. Pochodzi z odnawialnych źródeł – czyli lasów. W miejscu wyciętych drzew nasadza się stale nowe. Drewno nie wydziela szkodliwych dla zdrowia substancji oraz nie uczula, co jest bardzo kluczowe dla osób mających alergię.

Meble drewniane nie są szkodliwe

Należy podkreślić, że do wykończenia mebli drewnianych używa się olejów oraz wosków na bazie naturalnych składników. Użycie silnej chemii wpłynęłoby na jakość drewna, a co za tym idzie na aspekt estetyczny oraz użytkowy mebli. Poza tym odpowiadając na pytanie, czy meble drewniane są szkodliwe, należy zauważyć, że są one wykonywane z czystego surowca. W przeciwieństwie do mebli z płyt MDF, które dodatkowo są pokrywane różnego rodzaju okleinami, foliami czy też fornirami. Nie są to często elementy, które byłby obojętne dla naszego organizmu. Dotyczy to zwłaszcza mebli tanich.

czy meble drewniane są szkodliwe

Meble drewniane są po prostu „zdrowe”. Mogą być stosowane w pokojach dziecięcych, również z uwagi na ich solidność oraz wytrzymałość. A jak wiadomo małe rączki potrafią dużo zdziałać (sprawdź 5 zalet mebli drewnianych).

Przyjazne środowisku

Niektóre meble z litego drewna są wykonane z „drewna z odzysku”. Oznacza to, że mebel jest wykonany ze starszego, używanego drewna pochodzącego z dowolnej liczby źródeł, takich jak stare drewniane łodzie, szopy, deski itp. Dzięki temu, oprócz faktycznie odnawialnego źródła jakim są lasy, meble drewniane są „podwójnie” przyjazne środowisku. Wszak cały ten podkreślany recykling oznacza, że ​​potrzeba ciągłego wycinania drzew jest mniejsza, ale również zmniejsza ilość wykorzystania sztucznych surowców.

Poza tym, meble drewniane można wykorzystać ponownie. Są solidne i długowieczne, więc bez problemu mogą zmieniać lokalizacje, przeznaczenie i zastosowanie. Polecamy zapoznać się z propozycjami naszego sklepu i wybrać solidne meble TREESTE.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Scroll to Top