Klejonka dębowa – różne rodzaje drewna

BLATY LITE DĘBOWE

Jako renomowany producent klejonki dębowej oferujemy wysokiej jakości surowe i gotowe do użycia produkty z tego materiału sprzedawane na wymiar – blaty wykonane z litego drewna dębowego. Materiał, jakim jest klejonka dębowa surowa, charakteryzuje się tym, że przed jego finalnym użytkowaniem należy go w wybrany przez siebie sposób wykończyć, np. poprzez pokrycie warstwą oleju lub lakieru czy wypełnienie sęków i pęknięć szpachlą. Drewno używane do produkcji naszych blatów z klejonki dębowej jest niezwykle odporne na uszkodzenia oraz ścieranie. Dostępne w naszej ofercie blaty z litego drewna dębowego są również bardzo uniwersalne – doskonale komponują się zarówno z nowoczesnymi, jak i klasycznymi aranżacjami wnętrz. Blat wykonany z litego drewna, zwłaszcza dębowego, przeznaczony jest do wykorzystania głównie przy produkcji blatów kuchennych lub łazienkowych. Jako ceniony producent blatów dębowych kładziemy szczególny nacisk na najwyższą jakość oferowanych przez nas produktów. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą. 

DĄB RUSTYKALNY

DĄB RUSTYKALNY


Jak ma to miejsce w przypadku naturalnego surowca, na powierzchni blatu z litego dębu mogą pojawić się pęknięcia oraz sęki, które uzupełniamy szpachlą w kolorze drewna lub czarną (standardową).

Powierzchnia blatu dębowego z klejonki jest gładka, a jego odcień regulujemy bejcą bądź olejem.

W klasie rustykalnej dopuszczalna jest zdrowa biel.
Spód blatu może posiadać sęki oraz pęknięcia, których nie uzupełniamy szpachlą, jednak nie wpływa to w żaden sposób na wytrzymałość drewna.

Dzięki dwukrotnemu olejowaniu dolnej części blatu powstaje dodatkowa powłoka hydrofobowa.

Poniżej przedstawiamy kilka realizacji blatów dębowych rustykalnych:


KLEJONKA DĘBOWA BEZSĘCZNA


Blat z tego surowca charakteryzuje się brakiem występowania sęków oraz pęknięć – jego powierzchnia jest całkowicie gładka. Podobnie jak w przypadku dębu rustykalnego na spodzie mogą występować sęki oraz pęknięcia, których nie zabezpieczamy szpachlą. Nie ma to wpływu na twardość, a także wytrzymałość surowca. Dolna część blatu została dwukrotnie naolejowana w celu zapewnienia powłoki hydrofobowej. 

Poniżej przedstawiamy kilka realizacji blatów dębowych bezsęcznych.


DĄB SZCZOTKOWANY

DĄB SZCZOTKOWANY


Gatunek dębu w stylu rustykalnym charakteryzuje się delikatnie szczotkowaną powierzchnią, na której wyczuwalna jest naturalna struktura drewna. 

Na dole blatu mogą występować sęki i pęknięcia, na których nie używamy spoiny szpachlowej, nie ma to jednak wpływu na jego wytrzymałość. Dolna część blatu została poddana dwukrotnemu procesowi olejowania, co stanowi dodatkową hydrofobową powłokę, zwiększając odporność surowca na wilgoć.

Poniżej przedstawiamy kilka realizacji blatów dębowych szczotkowanych.


 

Shopping Cart
Scroll to Top