Dlaczego warto kupować drewniane meble

Dlaczego warto kupować meble drewniane, które są droższe od mebli z okleiny? Czy warto zainwestować w meble dębowe? Drewno dębowe uważane jest za jedno z najszlachetniejszych, ale jednocześnie nie jest najtańsze? W poniższym artykule wyjaśniamy zalety mebli drewnianych z perspektywy użytkownika.

Zalety mebli drewnianych

Dlaczego warto kupować meble drewniane? Meble drewniane są bardziej odporne na uszkodzenia
i trwałe. Jednocześnie lepiej znoszą wilgoć oraz zmianę temperatur. Meble okleinowe potrafią „spuchnąć” oraz się odkształcać. Okleina może się pomarszczyć, co oprócz wpływu na walory estetyczne przekłada się na użytkowanie mebla. Jednym słowem, meble okleinowe, chociaż tańsze w ogólnym ujęciu okazują się droższe – trzeba je częściej wymieniać.

Meble drewniane warto kupować także z uwagi na ponadczasowy design. Drewno nigdy nie wypada z mody, pasuje do zdecydowanej większości wnętrz. Nawet w klasycznej jadalni nowoczesny stół z blatem |z drewna dębowego będzie wyglądać po prostu dobrze. Coraz częstsze połączenie drewna dębowego
z elementami metalowymi sprawia, że meble te ucieszą także miłośników stylu industrialnego.
W ostatnich latach zyskuje on coraz bardziej na popularności.

Niech jednak nie zwiedzie nas fakt, że może być to jedyne czy główne zastosowanie. Wnętrze w stylu skandynawskim czy prowansalskim to także żaden problem – dzięki szerokiej palecie wybarwień, można dobrać odcień, który będzie pasował do charakteru wystroju domu czy mieszkania.

STÓŁ MEDIOLAN

Oczywiście meble drewniane to nie tylko stoły, to również m.in.:

Pełną ofertę ponadczasowych mebli drewnianych znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym. Na każdym etapie doradzamy i pomagamy w wyborze odpowiedniego elementu.

O drewno łatwo zadbać

Oprócz walorów estetycznych o drewno po prostu łatwo jest zadbać. Meble drewniane wymagają odpowiedniej pielęgnacji, aby mogły cieszyć nas przez długie lata. Nie jest to jednak nic skomplikowanego. W naszym sklepie znajdują się wyłącznie sprawdzone oleje oraz płyny do codziennej pielęgnacji, a w razie problemów służymy zawsze pomocą. Aby przekonać się o jakości naszych produktów, a także wybrać odpowiedni odcień – zapraszamy do zamówienia próbek.

Shopping Cart
Scroll to Top