Meble ręcznie robione – czy warto?

Czy warto inwestować w meble ręcznie robione? Przez lata były one synonimem odrobiny luksusu, jednak warto zauważyć, że obecnie to przede wszystkim inwestycja w trwałość, staranne wykonanie oraz dbałość o każdy szczegół. Kiedy rynek zalewany jest tanimi meblami, często wykonywanymi w pośpiechu i niedbale, pytanie jest czy faktycznie oszczędzamy je kupując?

Detale w meblach ręcznie robionych mają znaczenie

Meble ręcznie robione TREESTE cechuje przede wszystkim staranne wykończenie. Nie ma tutaj miejsca na pośpiech, wszystko musi zostać dokładnie wykonane, a na końcu jeszcze sprawdzone. Dzięki temu taki mebel ma własną duszę i charakter, który idealnie wpasuje do każdego wnętrza. Na pewno zwróci uwagę naszych gości (pisaliśmy o tym także, kiedy wspominaliśmy o początkach firmy). Ten czar i niezwykłość pierwszego zamówienia, staramy się przenieść na każde kolejne. To daje nam świadomość, że tworzymy meble ponadczasowe.

Ręczne wykonanie to także inna zaleta. Tak naprawę kontrola jakości występuje na każdym etapie produkcji. Obcując z kawałkiem drewna czy metalu, staramy się, aby był on jak najlepszy. Nie pozostawiamy rzeczy samych sobie i o wszystkim decyduje u nas człowiek, a nie ustawienie maszyn. Zależy nam, aby meble TREESTE cieszyły oko nabywców przez lata. Każdy stół, krzesło, szafka czy inny mebel jest naszą najlepszą wizytówką, której nie musimy się wstydzić.

Meble TREESTE w trakcie produkcji

Dlaczego meble robione ręcznie są droższe od innych

Na cenę wpływa tak naprawdę czas pracy, który musi upłynąć, aby mebel ujrzał światło dziennie. To nie tylko wykonanie, ale i etap projektowania. Odpowiednia jakość materiałów, wynagrodzenie pracowników, maszyny, utrzymanie pomieszczeń – takich elementów składowych jest bardzo wiele. Jedno jest pewne – cena jest tutaj gwarantem jakości. Należy zadać sobie pytanie – czy opłaca się kupić tani mebel, który posłuży na krótko i prócz czysto użytkowej funkcji (niejednokrotnie też nienajwyższej jakości) nic więcej nie wniesie do naszego wnętrza?

Odpowiadając na te wszystkie pytania, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. W każdy oferowany mebel wkładamy pracę, ale i serce, tak aby cieszył nowych właścicieli jak najdłużej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Scroll to Top